Aktuality

Třetí sklo ZDARMA
Akce Slovaktual do konce července: 3.sklo ZDARMA (platí pro barevná okna řady standard a pasiv), teplý rámeček Swisspacer BEZ PŘÍPLATKU, Zvýhodněné barvy


Doporučujeme
Plastová okna Brno - skvělá cena, garance kvality.
Plastová okna Slovaktual - špičkové řešení pro váš dům.
Vázací pásky Obalová a vázací technika - PRAPAC.
Podlahové topení Brno klimatizace a vzduchotechnika PH Trade.
Hutní materiál Stavebniny, hutní materiál, izolace.
Grily Weber - zahradní grily, plynové i elektrické. Top Grily.cz
Autoskla Brno - výměna autoskel. Autoskla Vacek
 

Jsou tady nejnižší ceny
Společnost Slovaktual a ALTOPS s.r.o. připravili pro zájemce o plastová okna Slovaktual horkou akci pro jarní období. "Nejvyšší čas ... jsou tady nejnižší ceny" Do 10.4.2015 dostanete speciální bonusy.

Slovaktual na Moravě
Společnost Slovaktual, jako jeden z lídrů na trhu plastových oken v České republice, má svá zastoupení téměř ve všech větších městech. Na Jižní Moravě jsou pro zákazníky k dispozici pobočky v Brně, Znojmě, Zlíně a dalších městech ....

Plastová okna - články a zajímavosti


 Okna do pasivních domů se vyplatí i u standardních staveb

Na serevru Novinky.cz vyšel zajímavý článek, který se týká problematiky osazení nových oken do novostaveb. Má cenu i u novostaveb, které jsou z enegetického hlediska "jen" standardní instalovat okna primárně určené pro stavby nízkoenergetické či přímo pasívní?
Celý článek: Okna do pasivních domů se vyplatí i u standardních staveb

 

 Rosení plastových oken

Při zasklívání oken izolačním trojsklem se může ojediněle vyskytnout orosování skla zvenku. Uvedený stav je důsledkem tepelněizolační vlastnosti trojskla, kde ohřívání zevnitř je eliminované a na chladné ploše skla zvenku se kondenzuje atmosférická vlhkost.
Celý článek: Rosení plastových oken

Plastová okna PASIV HL s hranatým profilem

Společnost Slovaktual, největší slovenský výrobce plastových oken, uvádí v těchto dnech na český trh novou řadu oken Slovaktual PASIV – HL. Jedná se o okno s hranatými liniemi s novým trojsklem a stavebnou hloubkou 85 mm vyhovující pro pasivní domy. Profilový systém umožňuje zasklení až do šířky 61 mm. Díky špičkovým tepelně-izolačním vlastnostem ušetří až 40 % v tepelné izolaci oproti 5-komorovým plastovým oknům.
Celý článek: Plastová hranatá okna PASIV HL 

 

Systémové řešení vícekomorových oken

Největším zdrojem úniku tepla jsou okenní a dveřní systémy, proto cesta k jeho úsporám vede přes stále dokonalejší izolace. Týká se to zejména rámů oken a dveří, izolačních skel, výplní mezi nimi a dalších návazných komponentů.

 

Největší slovenský výrobce plastových oken, společnost Slovaktual, přichází na český trh se zcela novým typem plastových oken. Jejích rám je vyroben z profilového systému Ideal8000 (výrobce společnost Aluplast ). Součástí profilu rámu křídla je vyztužovací komora, kam je možné vložit pozinkovanou ocelovou výztuž, díky níž lze vyrábět okna s výškou překračující 1,5 m a navíc ve všech barevných provedeních (tedy nejen v bílé barvě).
Celý článek: Systémové řešení vícekomorových oken

 

Plastová okna v otázkách a odpovědích

Plastová okna nejsou na našem trhu žádnou novinkou a navzdory mnohým prognózám a předsudkům jejich podíl stále stoupá. Rozhodnutí o tom, jaká si pořídíte nová okna, je rozhodnutí zásadní! Roli hraje hned několik důležitých aspektů, které spolu úzce souvisí. Představme si je.

Firma Slovaktual vydává svůj časopis

Společnost Slovaktual vydává časopis, ve kterém naleznete spoustu zajímavých článků o dění ve firmě ale a to především o plastových oknech a jejich kvalitách. Pro zájemce jsme připravili ke stažení dvě čísla tohoto časopisu ve formátu PDF. Pokud máte zájem klikněte si na obrázek konkrétního čísla a můžete se dozvědět o nás více.
 
     firemní časopis Slovaktual 0 2008        firemní časopis Slovaktual 1 2009

 

Okna, která šetří sama

Právě plastová okna vyrobená z profilu ID 8000 s trojsklem dosahujícím Ug=0,6 W/(m2K) splňují parametry požadované programem Zelená úsporám pro pasivní domy. Okna z profilů Aluplast Ideal (ID) 8000 vyrábí firma Slovaktual, kterou vlastní švýcarský koncern AFG Arbonia-Forster-Holding AG (mezi jeho značky patří i známé Miele, Kermi a další). Z toho plyne záruka nejvyšší kvality materiálu i výrobní technologie.

Celý článek: Okna, která šetří sama
 

Vlepovaná skla

Segment stavebních výplní - konkrétně plastových oken - je dynamicky se rozvíjejícím odvětvím. Zatímco v předchozích letech ovládala trh převážně okna s dorazovým těsněním v profilu o malém počtu izolačních komor a sklem zafixovaným distančními podložkami, dnes se stále více na českém trhu uplatňují vícekomorové profilové systémy s trojitým středovým těsněním a vlepovanými skly - nejnověji např. u oken Slovaktual.
Celý článek: Vlepovaná skla
 
Podívejte se také na realizované zakázky plastová okna Brno a plastová okna Brno - okolí.