Aktuality

Třetí sklo ZDARMA
Akce Slovaktual do konce července: 3.sklo ZDARMA (platí pro barevná okna řady standard a pasiv), teplý rámeček Swisspacer BEZ PŘÍPLATKU, Zvýhodněné barvy


Doporučujeme
Plastová okna Brno - skvělá cena, garance kvality.
Plastová okna Slovaktual - špičkové řešení pro váš dům.
Vázací pásky Obalová a vázací technika - PRAPAC.
Podlahové topení Brno klimatizace a vzduchotechnika PH Trade.
Hutní materiál Stavebniny, hutní materiál, izolace.
Grily Weber - zahradní grily, plynové i elektrické. Top Grily.cz
Autoskla Brno - výměna autoskel. Autoskla Vacek
 

Jsou tady nejnižší ceny
Společnost Slovaktual a ALTOPS s.r.o. připravili pro zájemce o plastová okna Slovaktual horkou akci pro jarní období. "Nejvyšší čas ... jsou tady nejnižší ceny" Do 10.4.2015 dostanete speciální bonusy.

Slovaktual na Moravě
Společnost Slovaktual, jako jeden z lídrů na trhu plastových oken v České republice, má svá zastoupení téměř ve všech větších městech. Na Jižní Moravě jsou pro zákazníky k dispozici pobočky v Brně, Znojmě, Zlíně a dalších městech ....

Plastová hranatá okna PASIV HL


Plastové okno - profil PASIVHLSpolečnost Slovaktual, největší slovenský výrobce plastových oken, uvádí v těchto dnech na český trh novou řadu oken Slovaktual PASIV – HL. Jedná se o okno s hranatými liniemi s novým trojsklem a stavebnou hloubkou 85 mm vyhovující pro pasivní domy. Profilový systém umožňuje zasklení až do šířky 61 mm. Díky špičkovým tepelně-izolačním vlastnostem ušetří až 40 % v tepelné izolaci oproti 5-komorovým plastovým oknům.
 

Vlepované sklo


Díky revoluční technologii vlepované sklo Slovaktual používá v křídlech nových plastových oken sklo pevně slepené s křídlem. Plastové okna Slovaktual jsou tak lehčí, bezpečnější, nedochází k odtahování profilu od skla. Zvyšuje se odolnost okna proti vlámání díky pevnému spojení skla po celém obvodu (tabule skla se nedá z křídla vytlačit ven, ani v případě vypáčení zasklívací lišty). Automatizace výroby zaručuje vyšší kvalitu zpracování a při rozbití skla je možná jeho výměna bez poškození těsnění.

Zvětšená stavební hloubka plastového profilu umožnila také použití trojskla s koeficientem prostupu tepla (Ug) 0,5 W/m2K. K dosažení stejné hodnoty Ug musí být u jiných profilových systémů, které mají menší stavební hloubku, použito sklo plněné kryptonem, což zvyšuje celkové náklady asi o 2.000 Kč za metr čtvereční. Hloubka falcu přitom umožňuje standardně zasklít skla 4-18-4-18-4. Svými zvukově-izolačními vlastnostmi se řadí systém Slovaktual PASIV - HL do 5. třídy zvukové izolace (TZI).
Okna společnosti Slovaktual jsou vybavena kováním Maco Multi-Matic, které může být na přání zákazníka doplněno bezpečnostním kováním ve třídě WK2 nebo WK3 (podle EN-V 1627-30).
 

Plastová okna pro nízkoenergetické a pasivní domy


Slovaktual jako jeden z mála výrobců nabízí plastová okna certifikovaná pro nízkoenergetické a pasivní domy.
  • Slovaktual PASIV – HL = špičková tepelná izolace - se speciálním izolačním trojsklem součinitel přechodu tepla celého okna Uw = 0,7 W/m2K
  • izolační trojsklo tloušťky 4-18-4-18-4 mm s Ug = 0,5 W/m2K
  • středové těsnění výrazně zvyšuje tepelně-izolační vlastnosti okna, chrání kovaní před vlivy počasí a zabezpečuje vysokou vodotěsnost
  • podkladový 5-komorový profi l s těsněním na ukotvení venkovního a vnitřního parapetu (kritické místo pro vznik tepelných mostů při méně komorových profilech)
  • doplňující profily pro spojování okenních rámů v různých úhlech a podpěrné profily s ocelovými výstužemi pro statické zatížení umožňují realizovat libovolné architektonické představy
  • možná úprava s ALU clipem - profilový systém umožňuje ochranu z exteriéru pevným a odolným hliníkovým krytem s povrchovou úpravou podle přání - eloxovaný hliník, úprava laminem, stříkání dle RAL

Větrání plastových oken


Všechna okna Slovaktual mohou být vybavena dvěma druhy větrání, a to Basic Air Plus nebo Regel Air. Oba systémy fungují na čistě mechanickém principu, a lze je proto snadno udržovat a čistit. Nehrozí tedy riziko vzniku spor a plísní a zároveň je zabráněno řípadnému rosení oken vlivem zkondenzované vnitřní vlhkosti.
Plastové okno - profil PASIVHL 

Výhody oken se středovým těsněním


Obecně lze říci, že okna se středovým těsněním mají oproti těm s dorazovým těsněním lepší tepelně-izolační vlastnosti. Prostor mezi rámem a křídlem (tzv. funkční spára) je středovým těsněním rozdělen do dvou komor. Vnější vlhká komora slouží jednak k odvádění vlhkosti a vody (kondenzátu) do exteriéru, jednak odebírá kinetickou energii hnanému dešti, takže nedochází k zatékání do interiéru ani při intenzivních dešťových srážkách doprovázených silným nárazovým větrem. Vnitřní suchá komora chrání kování vůči vlhkosti a nečistotám, čímž prodlužuje jeho životnost. Při pootevřeném okně na větračku hrozí díky středové přepážce také menší riziko zatečení vody do interiéru (u dorazového systému vniknutí vody při sklopeném stavu nic nebrání). Nespornou výhodou je také to, že nedochází k poškození těsnění při montáži ani užíváním, protože to je chráněno křídlem.
 

Bezpečnost plastových oken Slovaktual


Rozdělení funkční spáry středovým těsněním do dvou komor přináší s sebou i další výhody. Nejenže dochází ke zlepšení tepelné a zvukové izolace, ale zvyšuje se i celková bezpečnost proti násilnému vniknutí do objektu. Středové těsnění totiž tvoří účinnou překážku, která zabraňuje vyplanžetování nebo vyhmatání kování/zámků.

 

Vlepované sklo přináší úspory


Stejně jako středové těsnění v profilu zlepšuje také vlepované sklo tepelně-izolační a zvukově-izolační vlastnosti. Kombinace vlepované sklo a profil Slovaktual PASIV - HL se středovým těsněním je tedy ideální pro nízkoenergetické nebo pasivní domy, resp. pro všechny, kdo chtějí snížit výdaje za topení. Použitím vlepovaného skla dochází také ke snížení rosení skla na okrajích, většímu prostupu světla dovnitř obytné jednotky nebo zvýšení bezpečnosti (bezpečnostní třída WK2) – díky pevnému spojení skla a profilu není možné sklo vytlačit dovnitř a vniknout tak do interiéru. Sklo je navíc možné bez poškození profilu kdykoli vyměnit, což u jiných systémů nelze vždy zaručit.
Zdroj: Slovaktual, www.slovaktual.cz

Návrat do kategorie Plastová okna