Aktuality

Třetí sklo ZDARMA
Akce Slovaktual do konce července: 3.sklo ZDARMA (platí pro barevná okna řady standard a pasiv), teplý rámeček Swisspacer BEZ PŘÍPLATKU, Zvýhodněné barvy


Doporučujeme
Plastová okna Brno - skvělá cena, garance kvality.
Plastová okna Slovaktual - špičkové řešení pro váš dům.
Vázací pásky Obalová a vázací technika - PRAPAC.
Podlahové topení Brno klimatizace a vzduchotechnika PH Trade.
Hutní materiál Stavebniny, hutní materiál, izolace.
Grily Weber - zahradní grily, plynové i elektrické. Top Grily.cz
Autoskla Brno - výměna autoskel. Autoskla Vacek
 

Jsou tady nejnižší ceny
Společnost Slovaktual a ALTOPS s.r.o. připravili pro zájemce o plastová okna Slovaktual horkou akci pro jarní období. "Nejvyšší čas ... jsou tady nejnižší ceny" Do 10.4.2015 dostanete speciální bonusy.

Slovaktual na Moravě
Společnost Slovaktual, jako jeden z lídrů na trhu plastových oken v České republice, má svá zastoupení téměř ve všech větších městech. Na Jižní Moravě jsou pro zákazníky k dispozici pobočky v Brně, Znojmě, Zlíně a dalších městech ....

Systémové řešení vícekomorových oken


časopis Grand BydleníSystémové řešení vícekomorových oken

Největším zdrojem úniku tepla jsou okenní a dveřní systémy, proto cesta k jeho úsporám vede přes stále dokonalejší izolace. Týká se to zejména rámů oken a dveří, izolačních skel, výplní mezi nimi a dalších návazných komponentů.

Největší slovenský výrobce plastových oken, společnost Slovaktual, přichází na český trh se zcela novým typem plastových oken. Jejích rám je vyroben z profilového systému Ideal8000 (výrobce společnost Aluplast ). Součástí profilu rámu křídla je vyztužovací komora, kam je možné vložit pozinkovanou ocelovou výztuž, díky níž lze vyrábět okna s výškou překračující 1,5 m a navíc ve všech barevných provedeních (tedy nejen v bílé barvě).

Standardem u plastových oken z tohoto profilu, která jsou vhodná jak pro nízkoenergetické nebo pasivní domy, tak pro rekonstrukce bytů či domů, je středové těsnění.
 

Redukce tepelných ztrát

Čím je dosaženo vysoké izolační schopnosti?
Povšimněme si, že hovoříme o systému, tedy nejen o plastových profilech s určitým počtem komor - čím vyšším, tím lepší izolační vlastnosti. jen to samo o sobě by stačilo.

Profilový systém Ideal 8000 byl vyvinut výlučně pro technologii vlepovaného izolačního skla a díky svým vlastnostem se uplatní u nízko energetických a pasivních domů. Oproti předchozím typům profilů byla zvětšena stavební hloubka na 85 mm (pohledová výška je 119 mm), čímž bylo dosaženo snížení prostupu tepla. Součinitel prostupu tepla rámu a křídla (Uf) činí 1,0 W/m2K.

Zvětšená stavební hloubka plastového profilu umožnila také použití trojskla SGG Climatop, které je plněno argonem, s koeficientem prostupu tepla (Dg) 0,6 W/ m2K. K dosažení stejné hodnoty U g musí být u jiných profilových systémů, které mají menší stavební hloubku, použito sklo plněné kryptonem, což zvyšuje celkové náklady asi o 2000 Kč za metr čtvereční. Hloubka falcu přitom umožňuje standardně zasklít skla 4-16-4¬16-4. Svými zvukově izolačními vlastnostmi se řadí systém Ideal 8000 do 5.třídy zvukové izolace (TZI).
 

Slovaktual - řešení vícekomorových okenVětrání na mechanickém principu

Okna z profilu Ideal 8000 jsou standardně vybavena také tepelně vylepšenými distančními rámečky v izolačních sklech (tzv. "teplá hrana" EN ISO 10077). Výhodou je redukce tepelných ztrát nebo vyšší teploty na povrchu u okrajů skla, což má za následek menší vlhkost.

Všechna okna z plastového profilu Ideal 8000 mohou být vybavena dvěma druhy větrání, a to Basic Air Plus nebo Regel Air. Oba systémy fungují na mechanickém principu, a lze je proto snadno udržovat a čistit. Nehrozí tedy riziko vzniku spor a plísní zároveň je zabráněno případnému rosení oken vlivem zkondenzované vnitřní vlhkosti.

Okna společnosti Slovaktual jsou vybavena kováním Maco Multi-Matic, které může být na přání zákazníka doplněno bezpečnostním kováním ve třídě WK2 nebo WK3 (podle EN-V 1627-30).
 

Výhody středového těsnění

Obecně lze říci, že okna se středovým dorazovým těsněním mají oproti těm bez středového dorazového těsnění lepší tepelně izolační vlastnosti. Prostor mezi rámem a křídlem (tzv. funkční spára) je středovým těsněním rozdělena do dvou komor.

Vnější vlhká komora slouží jednak k odvádění vlhkosti a vody (kondenzátu) do exteriéru, jednak odebírá kinetickou energii hnanému dešti, takže nedochází k zatékání do interiéru ani při intenzivních dešťových srážkách doprovázených silným větrem.

Vnitřní suchá komora chrání kování vůči vlhkosti a nečistotám, čímž prodlužuje jeho životnost. Při pootevřeném okně na větračku hrozí díky středové přepážce také menší riziko zatečení vody do interiéru (bez třetího dorazového těsnění nic nebrání vniknutí vody do interiéru).

Nespornou výhodou je také to, že nedochází k poškození těsnění při montáži ani užíváním, protože je chráněno křídlem.

Rozdělení funkční spáry středovým těsněním do dvou komor přináší s sebou i další výhody. Nejenže dochází ke zlepšení tepelné a zvukové izolace, ale zvyšuje se i celková bezpečnost proti násilnému vniknutí do objektu. Středové těsnění totiž tvoří účinnou překážku, která zabraňuje vyplanžetování nebo vyhmatání kování/zámků.

Slovaktual - řešení vícekomorových oken

 

Vlepované sklo přináší nejen úspory

Stejně jako středové těsnění v profilu zlepšuje také vlepované sklo tepelně izolační a zvukově izolační vlastnosti. Kombinace vlepovaného skla a profilového systému Ideal 8000 se středovým těsněním je tedy ideální pro nízkoenergetické nebo pasivní domy, respektivně pro všechny, kdo chtějí snížit výdaje za topení.

Použitím vlepovaného skla dochází rovněž ke snížení roseného skla na okrajích, většímu prostupu světla dovnitř obytné jednotky nebo zvýšení bezpečnosti (bezpečnostní třída WK2) - díky pevnému spojení skla a profilu není možné sklo vytlačit dovnitř a vniknout tak do interiéru. Sklo je navíc možné bez poškození profilu kdykoliv vyměnit, což u jiných systémů nelze vždy zaručit.

Naše nabídka plastových oken