Aktuality

Třetí sklo ZDARMA
Akce Slovaktual do konce července: 3.sklo ZDARMA (platí pro barevná okna řady standard a pasiv), teplý rámeček Swisspacer BEZ PŘÍPLATKU, Zvýhodněné barvy


Doporučujeme
Plastová okna Brno - skvělá cena, garance kvality.
Plastová okna Slovaktual - špičkové řešení pro váš dům.
Vázací pásky Obalová a vázací technika - PRAPAC.
Podlahové topení Brno klimatizace a vzduchotechnika PH Trade.
Hutní materiál Stavebniny, hutní materiál, izolace.
Grily Weber - zahradní grily, plynové i elektrické. Top Grily.cz
Autoskla Brno - výměna autoskel. Autoskla Vacek
 

Jsou tady nejnižší ceny
Společnost Slovaktual a ALTOPS s.r.o. připravili pro zájemce o plastová okna Slovaktual horkou akci pro jarní období. "Nejvyšší čas ... jsou tady nejnižší ceny" Do 10.4.2015 dostanete speciální bonusy.

Slovaktual na Moravě
Společnost Slovaktual, jako jeden z lídrů na trhu plastových oken v České republice, má svá zastoupení téměř ve všech větších městech. Na Jižní Moravě jsou pro zákazníky k dispozici pobočky v Brně, Znojmě, Zlíně a dalších městech ....

Skla do našich oken


Novinka: Pasívní sklo Planibel TRI

Planibel TRI je nový produkt s nízkoemisivním povlakem vyvinutý společností AGC Flat Glass Europe speciálně pro izolační trojskla. Tento nový povlak má pozitivní vliv na úsporu energie. Jedi­ nečnost skla Planibel TRI spočívá nejen v nízké hodnotě součinitele prostupu tepla pro snížení tepelných ztrát (Ug = 0,7 W/m2 .K) jako je tomu u ostatních nízkoemisivních skel, ale především v kombinaci vynikající hod noty Ug s vy­ sokou hodnotou solárního faktoru (SF = 60% nebo 63%). Ten umožňuje využití tepelných zisků ze slunce jako přírodní­ ho zdroje energie. Planibel TRI nám díky svým znameni­ tým výsledkům v oblasti energetických úspor otevírá nové dveře do škály níz­ koenergetických výrobků: dveře k trvale udržitelnému rozvoji.
Toto sklo je možné osadit do profilu PASIV OL,HL. Příplatek za sklo pouhých 243 Kč/m2.

Více informací v dokumentu: Pasívní sklo Planibel TRI (PDF)
 


Důležitým u izolačního skla je součinitel přechodu tepla Ug, který představuje míru ztráty tepla z prostoru W/m2.K a celková propustnost slunečního záření g, které se dostává přes okna do místnosti. Nabízíme dvojskla a trojskla, standardní čiré, nebo tepelně izolační, zvukově izolační, skla s protisluneční ochranou. Vždy s „teplým“ distančním rámečkem T.G.I. a parametry Ug od 1,1W/(m2K) do 0,5 W/(m2K). Při výrobě našich oken používáme skla jedné z největších nadnárodních firem v oboru výroby plochého skla, společnost AGC Flat Europe.

Sklo má tradičně především chránit interiér z současné funkce ponechání průniku přirozeného světla do vnitřku budov. V současnosti nám umožňuje sklářská technologie použít sklo pro nejrůznější účely. Sklo nás chrání před teplem, chladem, ohněm, hlukem ale také před napadením či vůči nehodám. Zároveň může být sklo vkusným doplňkem interiéru či exteriéru . Ve specifických případech může chránit i naše soukromí a skrýt nás před přílišným zájmem našeho okolí. Můžeme navíc kombinovat různé funkce, které nám sklo nabízí a tím násobit jeho užitnou hodnotu.
 

Schéma propustnosti izolačník okenTepelná izolace

Jednou ze základních vlastností skel je tepelná izolace. Je to funkce, která nám pomáhá optimalizovat ekonomickou bilanci budov a snížit energetické ztráty. Neméně důležitým aspektem je také ekologické hledisko při snížení spotřeby tepelné energie a následným dopadem na životní prostředí.

Klasické izolační zasklení
Námi využívaná klasická izolační dvojskla umožňují snížit až o polovinu energetické ztráty v porovnání s jednoduchým zasklením. Jedná se o produkt AGC s názvem Thermobel.

Zasklení za použití zvýšené tepelné izolace
Jedná se o novou generaci izolačních dvojskel, která zahrnuje sklo s povlakem (Sunergy, Planibel Low-E), jež umožňuje snížit až pětkrát energetické ztráty jednoduchého zasklení. Izolační dvojskla této nové generace přispívají ke snížení znečištění ovzduší CO2 v souladu se závazky přijatými státy v rámci Kjótského protokolu. Přijetím těchto závazků vytvářejí standard v mnoha evropských zemích zavedením nových národních norem pro regulaci tepla. 

Zvuková izolace

Další ze základních vlastností skel je také zvuková izolace, která nabývá stále většího významu v současném každodenně se dynamicky rozvíjejícím světě. Pomocí našeho zasklení lze dosáhnout neprůzvučnosti kolem RW = 50 dB. Toto lze dosáhnout u jednoduchých skel a izolačních dvojskel za následujících předpokladů:

- vyšší plošná hmotnost skel
- vložení pružného materiálu mezi skla, tzv vrstvené sklo s protihlukovou fólií
- asymetrická tloušťka u jednotlivých tabulí skla
- zvětšení bezskelní dutiny u izolačních dvojskel
 

Ochrana majetku, protisluneční skla

Vedle základních izolačních vlastností skel (teplota, hluk) můžeme nabídnout i řešení při ochraně majetku (bezpečnostní skla), ochraně proti požáru (protipožární skla – ohnivzdorná, vzorovaná skla s drátěnou vložkou), ochraně osob ( například proti vypadnutí z okna za použití fólie PVB ). Jednou z žádaných vlastností, obzvláště v jižně orientovaných stranách objektů je protisluneční funkce skla. Řešení může být v použití:

- skla zabarveného v hmotě,
- skla s tvrdým povlakem tzv. pyrolitického typu,
- skla s povlakem, který je nanesený ve vakuu
- skla s potiskem
 

Dekorativní vzorová skla

Při zvýšených nárocích na estetickou hodnotu můžeme našim zákazníkům nabídnout různá dekorativní vzorovaná skla. Jsou to výrobky u nichž je dezén vlisován do jedné nebo i do obou stran skla čirého, bronzového nebo žlutého. Můžeme nabídnout více než 30 různých vzorů geometrických, stylizovaných, klasických nebo exkluzivních s kovovou mřížkou a nebo bez ní. Ukázku nabízených dezénů najdete na této stránce.